Proč jsme tak dobří?

 • Impregnované masivní dřevo
 • Skvělá nabídka za nízké ceny
 • Doprava zdarma

Montáž a bezpečnost

Návod na montáž a provedení

Návod na montáž vám zašleme spolu s vaší objednávkou v přiloženém sáčku se šrouby. Pokud by snad navzdory veškerému očekávání nebyl k zásilce přiložen, obraťte se prosím pomocí kontaktního formuláře na náš zákaznický servis. Okamžitě vám ho zašleme. Chytré a užitečné tipy pro sestavení vašeho dětského hřiště najdete kromě toho také v našem montážním videu.

Zkušenosti ukazují, že pokud využijete další pomocnou ruku, probíhá montáž díky detailnímu návodu velmi rychle: v závislosti na vaší řemeslné zručnosti vám stavba našeho nejmenšího dětského hřiště zabere bez zabetonování přibližně 6–8 hodin. Pro největší dětské hřiště doporučujeme, abyste si přizvali dva pomocníky. To znamená, že byste měli být hotovi za 10–12 hodin. A když už tu jednou budete mít kamarády, můžou se pak po dobře odvedené práci ještě chvíli zdržet a společně s vámi hřiště slavnostně otevřít.

Prkna a sloupky jsou nařezané a už je třeba je zbrousit pouze na okrajích, aby se předešlo vzniku třísek. Součástí dodávky jsou rovněž potřebné šrouby včetně krytek. Pro montáž potřebujete následující nářadí:


Aku šroubovák

Vodováhu

Gumové kladívko

Příložný úhelník

Sadu nástrčných klíčů

Tipy: Při utahování dodaných šroubů dbejte na použití správné velikosti bitu, abyste předešli předčasné korozi a poškození.
Před zašroubováním šroubů otvory předvrtejte. Minimalizuje se tím riziko poškození slitiny šroubů.

Než budete kontaktovat pomocníky na montáž, ujistěte se, že Vám byla dodána kompletní a bezvadná objednávka. To Vám ušetří úsilí, čas a peníze a Vaši pomocníci se budou moci do práce pustit relaxovaně.

Hlavní součást, to znamená tělo dětského hřiště, byste měli postavit tak, jak je to popsáno v návodu k montáži. Jakákoliv změna této konstrukce je na Vaše vlastní riziko a může ovlivnit nejen nároky ze záruky, nýbrž také ohrozit blaho Vašich dětí. U mnoha dětských hřišť existuje možnost, postavit je zrcadlově obráceně. To znamená, že je možno otočit polohu příslušenství, jako je skluzavka nebo lezecká stěna. Pokud si nejste jisti, zda se to týká Vašeho dětského hřiště, můžete samozřejmě kontaktovat náš zákaznický servis.

Pokud jste se rozhodli pro dětské hřiště se zvlněnou skluzavkou s připojením na vodu, budete k montáži potřebovat vrták o průměru 4 mm a s minimální délkou 5 cm. Kromě toho budete potřebovat jemný brusný papír, abyste po vrtání zahladili horní okraj skluzavky. K samotnému připojení je nutná půlpalcová hadice a hadicová spona.
Upozornění: Počítejte prosím s tím, že přípojku na vodu nabízejí jen naše zvlněné skluzavky s délkou 175 cm, 220 cm a 300 cm.

Na zadní straně skluzavky se nachází zařízení, které označuje místo napojení na vodu. Zaveďte vrták zdola trubkou a začněte jím vrtat otvor. Vzniklé otřepy lze odstranit použitím hrotu vrtáku. Zbývající hobliny již můžete opatrně vyhladit jemným brusným papírem. Tip: Při broušení moc netlačte, abyste nezpůsobili škrábance na skluzavce. Nakonec našroubujte na spojovací trubku půlpalcovou hadici a upevněte ji hadicovou sponou. A zábava s vodou může začít!

Podklad a upevnění

Své dětské hřiště FATMOOSE byste měli pokud možno postavit na rovné ploše. Velmi dobře vhodné jsou travnaté nebo písčité plochy s dostatkem prostoru okolo konstrukce. V případě tvrdého podkladu doporučujeme použití ochranných rohoží proti pádu.

I když Vaše dětské hřiště působí stabilním a bezpečným dojmem, doporučujeme pro zajištění bezpečnosti Vašich dětí, abyste každé dětské hřiště zakotvili do země. Toto zakotvení zvýší stabilitu dětského hřiště nebo houpačky! Všechny kotvy se sešroubují s nosnými sloupky dětského hřiště a – v závislosti na zvoleném druhu ukotvení – nejsou viditelné zvenku. Obecně doporučujeme, ukotvit do země každý nosný sloupek vedoucí k zemi. Žebříky a lezecké stěny by měly být rovněž zafixovány pomocí 2 kotev. Další informace naleznete v příslušném popisu výrobku.

Tip:
Naše úhlové kotvy jsou perfektně vhodné pro každé dětské hřiště.

Die Anker musst du zusätzlich zu deinem Spielgerät bestellen. Schau doch mal auf die Produktseite deines Produktes: Dort geben wir Empfehlungen über die Art und Anzahl der Anker, die wir für deinen Turm empfehlen.

 • SolidRoot
  Úhlové kotvy
  SimpleRoot
  Zemní kotvy
  QuickRoot
  Zemní kotvy
 • Winkelanker
  Bodenanker
  Grundanker
 • Hranaté sloupky / šikmé žebříky
 • Sloupky houpačky
 • Sypká, písčitá půda (vždy zabetonovat)
 • Pevná, kamenitá půda
 • Tipy k montáži
  Snadná
  montáž*
  Zabetonovat
  Snadná
  montáž*
  Zabetonovat
  Velmi snadná
  montáž
  Zašroubovat nebo zabetonovat
 • Stabilita
  Stabilita stabilní a bezpečné
  (Premium)
  Stabilita stabilní a bezpečné
  (Premium)
  Stabilita stabilní a bezpečné
  (Standard)

*Doporučení: Montáž na vnitřní straně, kotva není zvenku vidět

Zabetonování

Bezpečnostní vzdálenost a ochrana proti pádu

Překážky, jako jsou stromy, živé ploty nebo stěny, nejen narušují hru, ale představují také velké riziko poranění. Doporučujeme proto dodržovat bezpečnou vzdálenost nejméně 2 metry kolem celého dětského hřiště, aby byla zaručena bezpečná a bezstarostná zábava. Rozhodující je vždy nejvíce vyčnívající bod nebo sloupek dětského hřiště nebo houpačky.

Ke snížení rizika úrazu doporučujeme pokládku bezpečnostních rohoží. Vždy je lepší, když je půda pod herním prvkem měkká a bezpečná. Naše bezpečnostní rohože zaujímají plochu 50x50cm. Doporučujeme pokládku minimálně

 • 2 kusů před každou skluzavkou
 • 4 kusů před každou lezeckou stěnou/žebříkem
 • 4 kusů pod každé lezecké lano/síť
 • 4 kusů pod každý provazový žebřík
 • 6 kusů pod každou houpačkou

 • SurfSwing: 4 dalších kusů
 • TowerSwing: 12 dalších kusů