Proč jsme tak dobří?

  • Impregnované masivní dřevo
  • Skvělá nabídka za nízké ceny
  • Doprava zdarma

Informace o dřevu

Vlastnosti

Impregnované borové nebo smrkové dřevo FATMOOSE pochází z přirozených a trvale udržitelných porostů a je symbolem mimořádné životnosti ve venkovním prostředí. Našim produktům dodává stabilitu, která zajišťuje nevázanou a bezpečnou radost ze hry.

Dřevo je přírodní produkt a každý strom je jedinečný. Drobné trhliny nebo díry po suku jsou proto naprosto běžné. Podle normy DIN 4074 není statická odolnost dřeva ovlivněna trhlinami menšími než čtvrtina délky nebo tloušťky trámu – naopak, dokonce dokládají, že dřevo stále ještě pracuje!

Při skladování na mimořádně vlhkém nebo suchém místě se může stát, že dřevo expanduje nebo se smrští. To je nejen neškodné, nýbrž dokonce dobré, protože dřevo tak optimálně odolává povětrnostním vlivům.

Pokud Váš výrobek FATMOOSE na malých místech vykazuje malé nebo nazelenalé zabarvení, není to důvod k obavám: Může se stát, že se na povrchu nahromadí a vystupují soli z dřeva a impregnace. Tyto skvrny můžete bez obav ignorovat. Pokud Vám skvrny přesto vadí, můžete dotčená místa jednoduše očistit brusným papírem.

Impregnace

Naše dřevo je symbolem dlouholeté radosti ze hry. A abychom to mohli garantovat, zvyšujeme jeho trvanlivost. Za tímto účelem dřevo impregnujeme v tlakovém kotli.Během impregnace se do dřeva za vysokého tlaku vtlačují ochranné soli. Díky tomu je dřevo trvale chráněno proti hmyzu, houbám, hnilobě a trvalému kontaktu se zemí a vodou.

Obecně není vlhkost důvodem k obavám: Ze zkušenosti víme, že může určitou dobu trvat, než ze dřeva odejde vlhkost, která do něj pronikla během procesu impregnace. Hned jak ho tedy dostaneš, jej vybal a nech alespoň dva dny schnout. Před zašroubováním šroubů otvory předvrtej. Minimalizuje se tím riziko, že poškodíš slitinu šroubů.

Péče a kreativita

Naše dřevo již nemusíš natírat lazurou nebo lakovat. Díky tlakové impregnaci je optimálně chráněné před větrem a povětrnostními vlivy. Pokud si však přece jen ochrannou lazuru přeješ, můžeš dřevo samozřejmě ošetřit speciální permanentní ochrannou barvou nebo lazurou, která je certifikována podle DIN EN 71 část 3. Tyto lazury jsou neškodné pro děti i životní prostředí.

Pokud máte chuť své dětské hřiště nějak vylepšit nebo pozměnit, klidně to udělejte! Aby však byla zachována záruka, měli byste dodržet následující pokyn: pro zachování kvality a trvanlivosti dřeva používejte pouze lazury s otevřenými póry a trvalé ochranné nátěry certifikované podle DIN EN 71, část 3. Tyto barvy jsou pro Vaše dítě neškodné a byly testovány na snášenlivost u dětí.
Tip:Před lakováním dřevo zbruste brusným papírem. Nejenže na hrubém povrchu barvy lépe přilnou, ale broušením také odstraníte z povrchu dřeva nečistoty.

Tipy

Díky tlakové impregnaci našeho dřeva a tomu, že dřevo neustále pracuje, se může stát, že na malých místech vystoupí na povrchu malé množství soli. Tu můžete snadno obrousit brusným papírem, nebo ji prostě necháte být, pokud Vám nevadí.

Když dřevo zvlhne nebo je dlouho skladováno, může se stát, že se trochu změní jeho objem. Abyste tomu zabránili, měli byste jej skladovat v suchu a nikoliv příliš dlouho.Navíc své ratolesti nechcete nechat na stavbu jejich dětského hřiště příliš dlouho čekat, že?